Frezowanie CNC metalu

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I SKORZYSTAJ Z USŁUGI FREZOWANIE METALI CNC | ARPOL 

Frezowanie CNC to usługa, dzięki której możliwe jest obrabianie zarówno wielkogabarytowych, jak i niewielkich elementów. Z wykorzystaniem naszego nowoczesnego sprzętu dajemy możliwość uzyskania nawet najbardziej skomplikowanych kształtów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą usługą, a także do skorzystania z oferty.

CNC frezowanie — co to jest?

Nasza firma jest wyposażona w nowoczesne oraz zaawansowane technologicznie maszyny CNC. Frezowanie to jedna z usług, które można wykonać za ich pomocą. Czym jednak tak naprawdę jest praca, którą wykorzystujemy z wykorzystaniem frezarek CNC? To nic innego, jak oddzielenie warstwy materiału od przedmiotu poddawanego obróbce aż do momentu, gdy uda się uzyskać oczekiwany kształt.

Frezowanie tym różni się od toczenia, że w tym pierwszym przypadku narzędzie pracy wykonuje ruch obrotowy. Obrabiany materiał przemieszcza się za pomocą naszej maszyny ruchem posuwistym. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie nawet bardzo nietypowych kształtów. Jest wiele powodów, dla których można docenić frezowanie CNC. Usługa ta gwarantuje bowiem zachowanie maksymalnej precyzji i jednocześnie idealnego odwzorowania założeń projektu.

CNC frezowanie — jakie są rodzaje tej obróbki?

Frezowanie metali CNC jest możliwe z wykorzystaniem różnych metod pracy. Wymienić można w tym przypadku frezowanie:

 • obwodowe,
 • przeciwbieżne,
 • czołowe,
 • współbieżne,
 • skośne,
 • swobodne,
 • niepełne,
 • pełne.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Frezowanie CNC metalu w przypadku metody obwodowej to również tak zwane frezowanie walcowe. W tym przypadku oś narzędzia skrawającego jest ustawiona równolegle do obrabianej powierzchni.

Frezowanie przeciwbieżne polega na tym, że krawędzie ostrzy freza poruszają się w kierunku przeciwnym do obrabianego materiału. Ruch obrabianego elementu jest natomiast posuwisty. Frezowanie czołowe oznacza, że oś narzędzia zajmuje położenie prostopadłe w stosunku do obrabianej powierzchni. Frezowanie współbieżne polega na tym, że krawędzie ostrzy freza poruszają się zgodnie z ruchem posuwistym materiału. Frezowanie skośne to metoda, w ramach której oś narzędzia skrawającego jest ustawiona pod kątem w stosunku do obrabianej powierzchni.

Frezowanie swobodne to inaczej obróbka jednostronna. W tym przypadku frezowanie CNC metalu daje możliwość uzyskania jednej obrobionej powierzchni. Frezowanie niepełne to natomiast obróbka, w trakcie której w tym samym czasie obrabiane są dwie powierzchnie. Natomiast frezowanie pełne pozwala na pracę, w wyniku której obrabiane są jednocześnie trzy powierzchnie.

Frezowanie CNC — zastosowanie

Niewiele osób wie, jak szerokie zastosowanie daje frezowanie CNC. Usługi tego typu są bowiem z powodzeniem wykorzystywane zarówno w przemyśle ciężkim, jak i w branży meblarskiej, a także spożywczej. Nierzadko frezowanie CNC daje również możliwość realizacji trudnych przedsięwzięć w branży off-shore. Dla przykładu w ramach wyposażenia konstrukcji platform wiatrowych wykonujemy elementy o niestandardowych kształtach, ale zawsze z zachowaniem standardów off-shore.

Jakie możliwości produkcji daje technologia CNC? Frezowanie dotyczy zarówno produkcji jednostkowej, jak i seryjnej oraz masowej. W tym pierwszym przypadku cechą charakterystyczną jest niepowtarzalność elementów. Bardzo często realizacja usługi to w danej sytuacji tworzenie prototypu. Produkcja seryjna natomiast to usługa realizowana na przykład dla fabryk. Wtedy liczy się zarówno powtarzalność, jak i termin realizacji. Z kolei produkcja masowa jest przykładem usługi, którą często realizujemy dla branży motoryzacyjnej. Szczególnym przypadkiem produkcji masowej w motoryzacji jest powstająca branża e-mobility, dla której specjalizujemy się w produkcji elementów miedzianych do połączeń elektrycznych. Bardzo często priorytetem dla naszych klientów jest w tym przypadku zmniejszenie kosztów wytwarzania części samochodowych.

Jakie zalety ma frezowanie CNC metalu?

Obróbka CNC — frezowanie ma sporo zalet. Z tego też powodu jest jedną z najczęściej wybieranych form modelowania różnych rodzajów materiału. Na uwagę zasługują przede wszystkim aspekty, takie jak:

 • precyzja pracy,
 • możliwość idealnego odwzorowania założeń projektu,
 • elastyczność linii produkcyjnej,
 • możliwość ograniczenia zużycia materiału,
 • uniwersalność (frezowanie CNC daje bowiem możliwość obrabiania zarówno metalu, jak i stali, drewna oraz sztucznego tworzywa).
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Spore znaczenie ma także fakt, że sterowanie manualne maszyną przejął komputer. Dzięki temu zdecydowanie zwiększa się produktywność stanowisk. Obróbka CNC — frezowanie w przypadku naszej oferty pozwala na realizację różnego rodzaju projektów.

Frezowanie CNC usługi — jakie zlecenia realizujemy?

Frezowanie CNC, które wykonujemy, oparte jest o wykorzystanie wysokiej klasy centrów obróbczych. Nasze maszyny mogą bowiem frezować gabaryty o wymiarach do 1 metra szerokości, a także 600 milimetrów głębokości oraz 350 milimetrów wysokości. Z kolei dla wyspecjalizowanej obróbki wykorzystujemy 4 osiową frezarkę. Wykonując frezowanie metalu CNC, obrabiamy płyty aluminiowe z zachowaniem wysokiej tolerancji płaskości oraz chropowatości powierzchni. Obrabiamy także formatki cięte laserem lub wodą ze stali czarnej bądź też nierdzewnej do branży stoczniowej i offshore. Wykonujemy między innymi obudowy lamp dla branży oświetleniowej oraz podzespoły do systemów meblowych.

Frezowanie CNC — dlaczego nasza oferta?

 

Dlaczego frezowanie metalu CNC w naszej firmie jest tak atrakcyjne? Przede wszystkim stawiamy wyłącznie na nowoczesne technologie. W związku z tym decydując się na zamówienie usługi, masz gwarancję najwyższego poziomu precyzji oraz błyskawicznego oddania gotowego zamówienia. Ponadto współpracujemy z producentami narzędzi specjalnych, które są zamawiane pod nietypowe zlecenia. Dzięki temu jako usługodawca dajemy naszym klientom maksimum możliwości.

Bardzo ważnym atutem naszej oferty jest również fakt, że stosujemy kontrolę pomiarową na każdym etapie obróbki. W związku z tym firmy, które z nami współpracują, mają pełną gwarancję precyzji wykonanych elementów oraz ich zgodności z ustalonymi wcześniej wytycznymi. Warto pamiętać także o możliwości konsultacji z nami po to, aby omówić wszelkie szczegóły wykonywanej usługi. W związku z tym napisz do nas, zadzwoń lub pojaw się osobiście. Ustalimy termin realizacji zamówienia i wykonamy frezowanie CNC w możliwie najkrótszym terminie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i do skorzystania z naszej oferty.

Zadzwoń

(+48) 607 058 197

Napisz

biuro@arpol-cnc.com