Toczenie CNC metalu

TOCZENIE CNC W METALU – SKORZYSTAJ Z NASZYCH USŁUG | ARPOL

Oferujemy w pełni profesjonalne toczenie CNC, które realizujemy z wykorzystaniem nowoczesnego parku maszyn oraz wysoce wykwalifikowanych specjalistów. Naszą pracę cechuje wysoka precyzja, wydajność, a także terminowość. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami, które dotyczą obróbki metalu na tokarce CNC, a także do skorzystania z naszej oferty.

Na czym polega toczenie CNC?

Toczenie metalu jest jedną z metod obróbki skrawaniem. W przypadku technologii CNC toczenie odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnego oprogramowania komputerowego. Zasada działania polega na oddzieleniu warstwy materiału obrabianego detalu za pomocą noża tokarskiego. Operator tokarki nie pracuje jednak bezpośrednio z tym urządzeniem, natomiast ma do dyspozycji interfejs na komputerze. Bardzo często również toczenie metalu CNC jest wspomagane działaniem sztucznej inteligencji. Dzięki niej możliwa jest automatyczna optymalizacja całego procesu.

W przeciwieństwie do frezowania nóż tokarski nie jest wprawiany w ruch. Obraca się za to przedmiot, który został poddany obróbce. Toczenie jest najstarszą metodą obróbki skrawaniem. W przeciwieństwie jednak do pracy, którą musieli wykonać ludzie przed wiekami, obróbka tokarska z wykorzystaniem maszyn CNC gwarantuje pełną automatyzację procesu.

Obróbka metalu na tokarce — rodzaje toczenia

Obróbka metalu na tokarce występuje w różnych formach. Podstawowy podział składa się z czterech kategorii. W tym przypadku mowa jest o:

  • toczeniu kształtowym,
  • toczeniu poprzecznym,
  • toczeniu wzdłużnym
  • toczeniu kopiowym.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
  • Toczenie kształtowe polega na tym, że krótkie bryły obrotowe niecylindryczne są skrawane z użyciem noża o ostrzach w kształcie obrabianego przedmiotu.
  • Toczenie poprzeczne natomiast oznacza, że kierunek posuwu noża jest prostopadły do osi obrotu obrabianego materiału.
  • Toczenie wzdłużne natomiast opiera się na tym, że kierunek posuwu noża jest równoległy do osi obracanego przedmiotu. W tym przypadku najczęściej wykonuje się je w dwóch przejściach noża. Chodzi o toczenie zgrubne oraz toczenie precyzyjne.
  • Toczenie kopiowe natomiast to inaczej skrawanie, które jest wykonywane według wzornika sterującego ruchem posuwowym noża po dowolnej linii. W sytuacji, gdy się z nami skontaktujesz, szybko określimy, która z opisanych wyżej metod jest najbardziej odpowiednia.

Toczenie metalu CNC — zastosowanie

Toczenie na tokarce CNC ma bardzo szerokie zastosowanie. Z naszych usług korzysta bowiem ogromna liczba przedsiębiorstw między innymi z branży e-mobility i offshore. Zarówno jeden, jak i drugi przemysł łączy hasło zielona energia. Dla branży e-mobility, zwanej również elektromobilnością, specjalizujemy się w produkcji elementów złącznych miedzianych, które następnie pokrywane są techniką srebrzenia. Wiele z tak wytworzonych elementów ma bowiem kluczowe znaczenie dla funkcjonowania połączeń kablowych w samochodach o napędzie elektrycznym. Branża off-shore również coraz częściej wykorzystuje toczenie. Chodzi tutaj zarówno o cele produkcyjne, jak i przetwórcze. Toczenie metalu z wykorzystaniem technologii Computerized Numerical Control sprawdza się wszędzie tam, gdzie konieczne jest zachowanie zarówno maksymalnej precyzji, jak i wydajności.

Bardzo często obróbka tokarska interesuje także naszych klientów z przemysłu konstrukcyjnego. W tym ostatnim przypadku żadnym problemem nie jest dla nas wytworzenie elementów, takich jak między innymi: śruby, nakrętki, tuleje, kołnierze, osie i wały, łożyska ślizgowe oraz obudowy łożysk, a także nietypowe elementy złączne. Toczenie metalu wykonujemy także dla branży petrochemicznej. Bardzo często nasi klienci to także przedstawiciele branży elektrycznej. Jak zatem widzisz, toczenie — obróbka metali z wykorzystaniem maszyn CNC to bardzo wszechstronna usługa.

Toczenie CNC — zalety

Toczenie metalu z wykorzystaniem technologii CNC ma ogrom zalet. Przede wszystkim toczenie CNC jest bardzo precyzyjne. Dzięki temu w przypadku na przykład seryjnych zamówień masz gwarancję maksymalnej powtarzalności elementów. Po drugie, toczenie w metalu gwarantuje optymalne wykorzystanie obrabianego materiału. W związku z tym możliwy jest szybszy termin realizacji, a także osiągnięcie wyraźnych korzyści finansowych. Kolejnym argumentem, który przemawia za tym, aby wykorzystać toczenie CNC, jest redukcja błędów do absolutnego minimum. Przy zachowaniu wysokich standardów zarządzania nie ma mowy o żadnych błędach, które wynikają z czynnika ludzkiego.

Obróbka tokarska — nasze możliwości

Toczenie w metalu w przypadku naszej oferty to praca z wykorzystaniem tokarek wyposażonych w głowice rewolwerowe z napędzanymi narzędziami. Za sprawą umiejętnego wyposażenia gniazd roboczych w narzędzia skrawające możliwe jest wykonanie większej ilości operacji przy jednym tylko mocowaniu w uchwycie tokarskim. Pamiętaj o tym, że optymalne uzbrojenie tokarki w dużym stopniu skraca czas obróbki CNC. Dzięki temu czynnikowi oraz doświadczeniu naszych operatorów potrafimy w krótkim terminie zrealizować nawet bardzo duże zamówienia. W tym celu nasz park maszyn jest w ostatnich latach doposażany we wzdłużne automaty tokarskie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Z wykorzystaniem naszych tokarek możliwe jest obrobienie podzespołów o gabarytach do jednego metra długości, a także do średnicy 500 milimetrów. Z kolei zakres naszej produkcji uzależniony jest wyłącznie od potrzeb klientów. Żadnym problemem nie jest obrobienie elementów o średnicy kilku bądź też kilkunastu milimetrów, używając do tego 3 lub 4-metrowe podajniki pręta. Pamiętaj o tym, że mamy ogromne możliwości i bardzo często produkujemy niestandardowe części według dokumentacji klienta.

Toczenie — dlaczego warto nas wybrać?

Pierwszym argumentem, który może skłonić Cię do skorzystania z naszej oferty, jest fakt, że toczenie na CNC realizujemy z wykorzystaniem najnowocześniejszych maszyn. W związku z tym masz pewność, że efekty pracy to przede wszystkim maksymalnie dopracowane elementy. Jednocześnie dzięki realizowanej przez nas pracy w trybie dwuzmianowym jesteśmy bardzo produktywni. To z kolei powoduje, że czas oczekiwania na realizację złożonego zamówienia jest stosunkowo krótki. Na uwagę zasługują także atrakcyjne ceny wykonywanych przez nas usług. Postaw na usługę taką jak toczenie — obróbka metali. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty.

Zadzwoń

(+48) 607 058 197

Napisz

biuro@arpol-cnc.com