Obróbka CNC Poznań

OBRÓBKA CNC POZNAŃ, SKORZYSTAJ Z USŁUGI OBRÓBKI METALI W POZNANIU | ARPOL

Najważniejszą realizowaną przez nas usługą jest obróbka CNC. Poznań to miasto, na którego obszarze zlokalizowanych jest ogromna liczba naszych klientów. Ufają nam firmy między innymi branży elektromobilności oraz offshore. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty, a także do skorzystania z niej.

Obróbka CNC Poznań — czym jest Computerized Numerical Control?

Obróbka metali CNC (Poznań) to usługa, której pełna nazwa brzmi: obróbka metali z wykorzystaniem komputerowego sterowania urządzeń numerycznych. CNC to bowiem skrót od Computerized Numerical Control. To inaczej układ sterowania numerycznego, który dzięki wyposażeniu w mikrokomputer można dowolnie interaktywnie zaprogramować. Wszystko dzieje się za pośrednictwem interfejsu użytkownika, z którego korzystają nasi pracownicy.

Sama natomiast obróbka skrawaniem (Poznań) to proces obrabiania metali poprzez między innymi toczenie oraz frezowanie. Wykorzystywane są do tego zaawansowane technologicznie narzędzia CNC o ustalonej geometrii oraz liczbie ostrzy. Obróbka CNC (Poznań) polega zatem na usuwaniu określonych warstw naddatku w taki sposób, że zamieniany jest na wióry. Opisywana technologia ma nieograniczone możliwości w uzyskiwaniu także nietypowych kształtów.

Obróbka metali Poznań — toczenie CNC

Jeżeli interesuje Cię obróbka metalu, Poznań to miasto, w którym mieszkasz i chcesz wiedzieć, na czym polega toczenie CNC, pamiętaj, że to rodzaj obróbki skrawaniem. W tym przypadku do obróbki wiórowej wykorzystywana jest tokarka sterowana numerycznie. Ruch główny obrotowy wykonywany jest natomiast przez przedmiot, który jest poddawany obróbce. Ruch posuwowy wykonuje z kolei narzędzie skrawające. Proces toczenia jest sterowany z poziomu komputera i nie wymaga ręcznej interwencji operatora. Opisywana metoda obróbki skrawaniem cechuje się niewiarygodną wręcz elastycznością. W ogromnym stopniu skraca się zatem łańcuch procesu produkcyjnego.

Obróbka skrawaniem CNC (Poznań) ma w tym przypadku wiele więcej zalet. Przede wszystkim możliwe jest uzyskanie bardzo wysokiego poziomu powtarzalności. W związku z tym nasi klienci decydują się bardzo często na tę usługę, aby zrealizować na przykład masową produkcję. Nowoczesna obróbka CNC metali (Poznań) w przypadku tokarek CNC i automatów tokarskich z podajnikiem pręta daje możliwość pracy nie tylko z okrągłymi częściami, ale również o zupełnie innych kształtach. Tym właśnie różni się zastosowanie CNC od tokarek starego typu.

Obróbka metali Poznań — frezowanie CNC

W sytuacji, gdy miastem, w którym mieści się Twoja firma, jest Poznań, obróbka metali jest usługą, która Cię interesuje i zastanawiasz się, na czym polega frezowanie CNC, dobrze, abyś wiedział, że to również rodzaj obróbki skrawaniem. Frezowanie CNC także polega na wykorzystaniu komputerowego sterowania urządzeń numerycznych. W tym przypadku w przeciwieństwie do toczenia obrabiany materiał nie ulega obrotowi. Obraca się natomiast frez, czyli narzędzie przynależne do frezarki. Obracające się ostrze ścina wierzchnią warstwę obrabianego elementu aż do uzyskania oczekiwanego efektu.

Obróbka metali (Poznań) w tym przypadku jest również w pełni zautomatyzowana. W związku z tym nasi klienci mają gwarancję maksymalnej precyzji wykonania wyrobów. Nieprzypadkowo tak wiele firm decyduje się na nasze usługi. Do grona naszych stałych klientów należą bowiem nie tylko przedsiębiorstwa z Poznania, ale również wielu innych regionów Polski.

Obróbka metali Poznań — kto korzysta z naszych usług?

Obróbka metali (Poznań) to usługa, z której korzystają przedsiębiorstwa z wielu branż. Wymienić można tutaj na przykład branżę offshore. Nierzadko również decyzję o skorzystaniu z naszych usług podejmują także przedstawiciele przedsiębiorstw przynależnych do branży e-mobility. Zarówno jeden, jak i drugi przypadek łączy zielona energia, w związku z tym ogromne znaczenie ma bowiem gwarantowana przez nas powtarzalność oraz precyzja pracy.

Wykonywana przez nas obróbka CNC (Poznań) odnajduje także szerokie zastosowanie między innymi w produkcji specjalistycznych maszyn oraz przy wytwarzaniu elementów linii produkcyjnych. Wszędzie tam nasi klienci cenią nas za bardzo precyzyjne obliczenia, a także skrupulatny dobór narzędzi.

Obróbka metali Poznań — nasz park maszynowy

Profesjonalna obróbka skrawaniem (Poznań) nie byłaby możliwa, gdyby nie wykorzystanie zaawansowanego technologicznie oraz nowoczesnego parku maszynowego. W sytuacji zatem, gdy interesuje Cię obróbka metali CNC, Poznań jest miastem, w którym mieszkasz i zastanawiasz się, czym dysponujemy, musimy wspomnieć o nowoczesnych tokarkach wyposażonych w głowice rewolwerowe. Ogromne wrażenie robią również wysokiej jakości centra robocze. Dzięki nim możliwe jest precyzyjne frezowanie.

Wysokiej jakości obróbka metalu (Poznań) jest możliwa także dzięki wykorzystaniu naszych zaawansowanych maszyn pomiarowych. Precyzja oraz zgodność z wytycznymi ustalonymi z klientem stawiamy bowiem na pierwszym miejscu. Park maszynowy to oczywiście nie wszystko. W sytuacji bowiem, gdy Twoja firma znajduje się w mieście Poznań, obróbka CNC jest usługą, na którą się decydujesz i zależy Ci na terminowości, możesz liczyć na naszych wyspecjalizowanych ekspertów. Odpowiedzialnie obsługują oni wszystkie urządzenia, pracując w systemie dwuzmianowym.

Obróbka skrawaniem Poznań — dlaczego nasza oferta?

Dlaczego warto wybrać obróbkę metalu CNC w sytuacji, gdy Twoja firma jest zlokalizowana w Poznaniu? Przede wszystkim nasze usługi gwarantują maksymalną elastyczność oraz precyzję wykonywanych wyrobów. Możesz być zatem pewien, że spełnimy nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Ponadto cechuje nas terminowość. Żadnym problemem nie są w tym przypadku także bardzo duże zamówienia. Dzięki odpowiedniemu zarządzaniu personelem oraz jego przeszkoleniu gwarantujemy bowiem, że zawsze zaopatrzymy Twoją firmę w gotowe produkty na czas. Wspomnieć warto także o atrakcyjnym cenniku. Usługi obrabiania metali realizowane dla firm z Poznania wcale nie muszą być zatem drogie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz do skorzystania z naszej oferty!

Zadzwoń

(+48) 607 058 197

Napisz

biuro@arpol-cnc.com